طراحی ویلا

طراحی ویلا

امکانات بی نظیر ویلاها و جذابیت زندگی در آن‌ها، روز به روز افراد بیشتری را به طراحی ویلا و ساخت آن جذب می‌کند. طراحی ویلا یک کار کاملا تخصصی است و شامل طراحی پلان بخش مسکونی، طراحی نما و حجم بنا، طراحی فضای سبز و لنداسکیپ است. قبل از شروع طراحی، لوکیشن ساخت ویلا باید توسط مهندس نقشه بردار و مهندس معمار بازدید شود و آنالیز سایت انجام شود.

طراحی ویلا

سپس مهندس خاک، نمونه برداری از خاک محل را انجام می‌دهد و نمونه را جهت بررسی به آزمایشگاه می‌فرستد. ۱۵ تا ۴۵ روز بعد نتیجه آزمایش خاک اعلام می‌شود و پس از آن پروسه طراحی ویلا شروع می‌شود. برای اینکه طراحی ویلا از ابتدا اصولی آغاز شود بهتر است برای انجام همه این کارها وسواس خاصی داشته باشید و کار طراحی و ساخت ویلا را به متخصصان خبره و با تجربه بسپارید.

سبک‌های مختلف طراحی ویلا

قبل از شروع طراحی ویلا، تصمیم بگیرید که چه سبکی از معماری را برای ساخت ویلا می‌پسندید. در ادامه سه سبک پرطرفدار طراحی ویلا را به شما معرفی می‌کنیم:

  • سبک مدرن:

یکی از جذاب‌تربن سبک‌ها در طراحی ویلا، سبک مدرنیسم است. این سبک بسیار جهانی و فراگیر شده است و متعلق به کشور یا منطقه خاصی نیست و از این رو بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. سبک مدرن با حجم‌های مکعب شکل، پلان ساده و خوانا، بازشوهای بزرگ و سطوح شیشه خور فراوان شناخته می‌شود. ویلاهای سبک مدرن معمولا با متریال جدید و با ترکیب دو یا نهایتا سه رنگ ساخته می‌شوند.

  • سبک کلاسیک:

سبک کلاسیک انتخابی لوکس و لاکچری در طراحی ویلا است. ویلاهایی که با این سبک طراحی می‌شوند یادآور حس رسمیت، قدرت و شکوه هستند. نماهای منظم گچبری‌های خاص، ستون‌ها و سرستون‌های مجلل، طاق‌های بزرگ، استفاده از عناصر تزئینی مثل مجسمه و… شاخصه‌های سبک کلاسیک هستند. در سبک کلاسیک از سنگ به عنوان متریال اصلی استفاده می‌شود.معمولا در طراحی ویلا به سبک کلاسیک رنگ‌های خنثی استفاده می‌شوند.

  • سبک روستیک:

سبک روستیک از خانه‌های روستایی ییلاقی با فرم‌های ساده برگرفته شده است. طراحی ویلا با این سبک با حجم های خالص، ساده، سنگین و صلب همراه است. سقف‌های شیروانی از المان‌های اصلی این سبک هستند‌. در ساخت ویلاهای این سبک، متریال بوم‌آورد و طبیعی به کار گرفته می‌شود. این سبک بیشتر در مناطق سردسیر به کار برده می‌شود.

خرید گل و گیاه آپارتمانی

مرکز فروش استند گلدان در کرج

طراحی آلاچیق

طراحی گرین وال

اجرای فلاور باکس

خرید گل و گیاه آپارتمانی لوکس

درباره ی ntiyoew70563

مطلب پیشنهادی

عینک آفتابی زنانه دیور 2015

عینک آفتابی زنانه دیور 2015 را بههمراه تمام لوازم جانبی از ما بخواهید.عینک آفتابی زنانه …